VTEM Banners
VTEM Banners

Czech Bulgarian Danish Dutch English Finnish French German Greek Hungarian Italian Norwegian Polish Russian Spanish Swedish Turkish

Služba pro ohrožené dítě a jeho rodinu

Na základě transformace systému péče o ohrožené děti nabízí Dětský domov Trnová od 1.4.2014 novou službu pro ohrožené dítě a jeho rodinu. Jedná se o možnost ubytování a zaopatření dítěte a jeho doprovodu na nezbytně nutnou dobu v Pokoji pro matku a dítě, který byl zřízen v prostorách dětského domova k tomuto účelu.

Hlavním smyslem nové služby je pomoc dítěti a matce, kteří se ocitli v krizové životní situaci, a potřebují ubytování a základní zaopatření na přechodnou dobu.

Po dobu pobytu dítěte a matky v dětském domově je kladen důraz na prvotní stabilizaci přirozeného rodinného prostředí dítěte v součinnosti s ostatními zainteresovanými institucemi. Ve spolupráci s matkou je vytvořeno vyhodnocení sociální situace, a následně individuální plán dle potřeb dítěte a matky. Matce je poskytnuto sociálně právní poradenství, výchovné poradenství ve vztahu k dítěti, je možné využít konzultaci s dětským lékařem, logopedem a psychologem.

Ubytování a zaopatření je poskytováno na dobu nezbytně nutnou. Věk přijímaných dětí koresponduje s věkem dětí přijímaných do Dětského domova Trnová a ZDVOP Delfínek, a to je věk od 1 roku do 6 let.

Příjem dítěte a matky probíhá vždy na základě písemného doporučení orgánu sociálně právní ochrany dítěte. S matkou je uzavírána písemná dohoda o přijetí.

Ubytování je zajištěno v samostatném pokoji zřízeném k tomuto účelu. Na pokoji je k dispozici kuchyňský kout vybavený varnou konvicí, mikrovlnkou, lednicí, základním kuchyňským nádobím a náčiním, dále je zde sprchový kout, přebalovací pult pro dítě, dětská postýlka, stolek s dvěma židlemi, dětská jídelní židlička, obývací stěna se zabudovaným vyklápěcím lůžkem pro matku, televizor a radiobudík. Součástí vybavení Pokoje pro matku a dítě jsou přikrývky, ložní prádlo, ručníky, osušky, jak pro dítě, tak pro matku.

Věříme, že touto službou rozšíříme možnosti zajištění péče o ohrožené dítě, a pomůžeme matce a dítěti překlenout tíživou životní situaci při zachování jejich vzájemných rodinných vazeb.

011 022 033

Copyright © 2014 Dětský domov Trnová. Všechna práva vyhrazena.